baza wiedzy

Relacja z konferencji „Kulturalnie o SEO” 2024. Część III

Szukasz nowych wyzwań?

Zbliżamy się do końca relacji z Kulturalnie o SEO, ale… last but not least: czyli jak rankować na pierwszym miejscu, czym jest współczesny PR i jak na tym wszystkim budować biznes. Sprawdź, co działo się w finale warszawskiej konferencji! 


Optymalizuj i rankuj

W ostatniej części Jitendra Vaswani z entuzjazmem podzielił się kilkoma wskazówkami dotyczącymi optymalizacji treści, które osiągają wysokie pozycje w rankingu. Wartość dla użytkownika ma ogromne znaczenie – niezależnie czy mowa o warstwie tekstowej, czy technologicznej.

Jintendra zebrał kilka najważniejszych zasad dobrej optymalizacji contentu, który napędza sprzedaż. Zatem, co ma znaczenie i jak należy to robić?

 • Załączaj dokładne opisy i recenzje.
 • Pokaż, że jesteś ekspertem w tym, co robisz.
 • Pokaż, że Twój produkt różni się od innych.
 • Nie zapominaj o użytkownikach mobilnych.
 • Używaj słów kluczowych strategicznie, a nie przypadkowo. 
 • Dołączaj zachęcające CTA w sekcji above the fold.
 • Linkuj do powiązanych treści.
 • Aktualizuj content tak dużo i często, jak tego potrzebuje. 

Wszyscy to wiemy, a jednak wciąż jest ogrom contentu w sieci, który nie jest zbudowany według tych zasad. Dlaczego? 

Wniosek? Chcesz rankować wysoko? Kieruj się wartością dla użytkownika. 

Zespół Trust Luna na Konferencji

Digital PR vs. LB

Prezentację Garetha Hoyle można podsumować hasłem: keep it simple, don’t make it complicated. Gareth rzucił inne światło na pozyskiwanie linków poprzez działania Digital PR, które raczej na rynku polskim nie są tak popularne. Jak zatem działać? Szukaj okazji, bądź kreatywny, ale bez zbędnych komplikacji contentowych. 


Ile razy słyszeliście hasło „dobry tekst obroni się sam”? W marketingu tekst bez optymalizacji SEO, czy promocji nie ma szans na dotarcie do grupy docelowej. W PR sprawa jednak wygląda trochę inaczej. Według Garetha – tworzenie treści na tematy, które są klikalne, sprawia, że tekst zyskuje naturalne zainteresowanie dziennikarzy, a co za tym idzie – naturalne linki i wzmianki na temat marki. A od tego to już jeden krok do viralu. 

Co zatem robić? Powtarzając na koniec za prelegentem: bądź źródłem, którego szukają reporterzy. Warto pomyśleć, co możemy z tym podziałać na polskim rynku. 

Wniosek? Linki, które zwiększają rozpoznawalność marki, ruch na stronie i sprzedaż, trudno jest kupić. I dla wielu to zła wiadomość. 

Perspektywa biznesowa 

Karl Hudson & James Dooley odkryli przed nami inną perspektywę AI: biznesową – pełną procesów, wartości i… ludzi. Podczas panelu „Ask Me Anything” (AMA) prowadzonego przez Roberta Niechciała, obaj specjaliści podzielili się swoimi opiniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zmian, jakie AI wprowadza w sektorze SEO, szczególnie z punktu widzenia biznesowego i branżowego.

James Dooley zauważył, że nowe rozwiązania, takie jak „Search Generative Experience” od Google, mogą zmniejszyć liczbę organicznych kliknięć w wynikach wyszukiwania, co ma bezpośredni wpływ na strategie SEO. 

Karl i James podkreślili również bardzo istotną kwestię: to, jak ważna jest dla biznesu nauka korzystania z narzędzi AI. Pozwala to na szybsze i bardziej efektywne wykonywanie zadań, a także wykorzystanie potencjału swojego teamu. 

Wniosek? W dobie AI nie zapominajmy o ludziach i kulturze organizacji. 

Author Photo
Agnieszka Surówka

Content Manager w Trust Luna. Content marketing to dla niej okazja, by łączyć kreatywną moc słowa z analizą danych. W pracy ceni sobie dobrą organizację i pracę zespołową. Z marketingiem jest związana od 2018 roku, gdzie zaczynała w obszarze SEO. Prywatnie miłośniczka fotografii, jogi i górskich wędrówek.

Zobacz również

Relacja z konferencji „Kult...
Tam, gdzie kultura spotyka SEO, otwierają się nowe drzwi do zrozumienia, jak unikalne treści, AI i wartości mogą kształtować przyszłość internetowej widoczności. Zapraszamy...
Czytaj więcej
Relacja z konferencji „Kult...
„Kulturalnie o SEO”, w swojej trzeciej odsłonie, zgromadziło ekspertów i pasjonatów z całego świata, otwierając przed nami drzwi do przyszłości marketingu internetowego w d...
Czytaj więcej
Link building a content mar...
Wygenerowałeś lub napisałeś tekst, nie zwracając zbyt dużo uwagi na zawartość i opublikowałeś go na portalu z odnośnikiem do swojej strony, ale efekty są raczej marne? To n...
Czytaj więcej
KONTAKT

Gotowy na współpracę?

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na poprawę widoczności Twojej marki w internecie, chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie, czy potrzebujesz skutecznych strategii contentowych i link buildingowych – jesteśmy tu, aby pomóc.
Wypełnij formularz
  Trust Luna
  UL. FRANCISZKA BARCZA 50G/99,
  10-685 OLSZTYN

  NIP: 7393981405
  REGON: 524774322
  Copyrights 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone
  Zarejestruj sięZaloguj się
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram