baza wiedzy

Relacja z konferencji „Kulturalnie o SEO” 2024. Część I

Chcesz rozpocząć współpracę?

„Kulturalnie o SEO”, w swojej trzeciej odsłonie, zgromadziło ekspertów i pasjonatów z całego świata, otwierając przed nami drzwi do przyszłości marketingu internetowego w dobie AI. Zatem porozmawiajmy o wiedzy i halucynacjach, które miał miejsce w samym sercu Warszawy, na scenie Relax pod przewodnictwem Conrado Moreno​!


Nie ma mowy o halucynacjach!

Konferencję na wysokim poziomie rozpoczął Robert Niechciał – z jego przemowy wybrzmiewały 3 sformułowania: active learning, pipeline oraz feedback. Przez chwilę mogliśmy spojrzeć na content jak na cyfrowy deszcz matrixa, który transportuje wiedzę przy użyciu słów. 

I choć o sztucznej inteligencji od dawna mówi się dość głośno z różnymi efektami, to Robert zwrócił naszą uwagę na to, co wyróżnia skuteczne i nieskuteczne metody wykorzystania AI – wiedza. Co stoi jej na przeszkodzie? Halucynacje z jej braku i stronniczość. Żeby uzyskać wynik, który nie będzie zerowy, musimy zasilić AI wiedzą. I tu zaczyna się zabawa.  

Pipeline to proces, ciąg, z którego każda kolejna rzecz wynika z poprzedniej, a nie pojedyncza, zamknięta akcja. I to otwiera nam trochę oczy, wymuszając, by spojrzeć na działania AI z trochę innej perspektywy. Droga od promptu do Outputu nie jest prostą autostradą – to częste powroty i zjazdy (nasz feedback), które udoskonalają wynik.

Wniosek? Zawsze możemy zrobić coś lepiej i więcej, a wiedza bez egzekucji jest tylko halucynacją. 

Skalowanie treści za pomocą AI, które działa

Damian Sałkowski, Dominika Jakubik i Paweł Warowny opowiedzieli o wykorzystaniu modeli językowych do skalowania treści w OBI. Tutaj dostaliśmy potężne Case Study – wgląd w wyzwania, procesy i efekty bardzo ciekawej i nie zawsze łatwej współpracy pomiędzy biznesem, agencją i partnerem technologicznym. Jak rozkręcić sprzedaż online, gdy corem biznesu jest sprzedaż stacjonarna, a sklep zderza się z efektem ROPO?

Dominika Jakubik zwróciła uwagę coś bardzo ważnego: samoświadomość. Introspekcja biznesu, jego problemów, wyzwań, a także możliwości własnego zespołu i priorytetyzacja działań. 

Czasem jednak GPT to za mało. I tutaj warto zatrzymać się nad swoimi działaniami i pomyśleć, czy w swoim biznesie nie zderzamy się z tym samym? Treści generowane przez czat nie odpowiadają naszym potrzebom może z tych samych powodów? Może nie uczymy AI i nie zasilamy go wiedzą, a może zwyczajnie nasza oferta różni się trochę od konkurencji i jesteśmy contentowo niedopasowani frazami do zawartości strony. OBI wraz z Senuto, nie czekając, wzięło sprawy w swoje ręce.

Efekty? Wzrostu ruchu i czasu spędzonego na stronie, automatyzacja pracy oraz… aż 6-krotna optymalizacja kosztów. Robi wrażenie i daje do myślenia, a to dopiero początek. Chętnie będziemy śledzić OBI w swoich działaniach aiowych. 

AI (jeszcze) nie czyta w myślach

Pierwszą część w języku polskim zakończył Tomasz Jeska wystąpieniem o zasilaniu danymi oraz o swojej sieci asystentów AI. Kto powiedział, że sztuczna inteligencja sprawdza się jedynie w marketingu i trzeba być programistą, aby korzystać z zaawansowanych funkcji? 

Tomasz zaprezentował nam swoje narzędziowe polecajki, które niejako rewolucjonizują codzienne czynności. Zwrócił uwagę na to, jak dużo czasu spędzamy przed ekranami monitorów, chcąc zdobyć wiedzę – czy to czytając informacje, oglądając webinary, filmy na Youtube czy słuchając podcastów. Poświęcamy sporo czasu, podczas gdy wcale tego robić nie musimy. A jeśli wykonujemy takie działania cyklicznie? Wówczas warto stworzyć własną armię AI: prywatnego asystenta, który będzie wykonywał żmudną pracę za nas.

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza do naszego codziennego życia, oferując wsparcie nie tylko w zdobywaniu wiedzy, ale także w wykonywaniu codziennych czynności i podejmowaniu decyzji. Poprzez automatyzację rutynowych zadań, personalizację doświadczeń i dostarczanie dostosowanych informacji, AI staje się cennym narzędziem, które ułatwia i wzbogaca nasze życie w różnych aspektach, oszczędzając nasz czas, którego przecież zawsze jest mało.

Wniosek? Co prawda AI jeszcze nie czyta w myślach, ale jest tego bardzo blisko, starając się rozumieć nasze intencje. 

Author Photo
Agnieszka Surówka

Content Manager w Trust Luna. Content marketing to dla niej okazja, by łączyć kreatywną moc słowa z analizą danych. W pracy ceni sobie dobrą organizację i pracę zespołową. Z marketingiem jest związana od 2018 roku, gdzie zaczynała w obszarze SEO. Prywatnie miłośniczka fotografii, jogi i górskich wędrówek.

Zobacz również

Relacja z konferencji „Kult...
Zbliżamy się do końca relacji z Kulturalnie o SEO, ale… last but not least: czyli jak rankować na pierwszym miejscu, czym jest współczesny PR i jak na tym wszystkim budować...
Czytaj więcej
Relacja z konferencji „Kult...
Tam, gdzie kultura spotyka SEO, otwierają się nowe drzwi do zrozumienia, jak unikalne treści, AI i wartości mogą kształtować przyszłość internetowej widoczności. Zapraszamy...
Czytaj więcej
Link building a content mar...
Wygenerowałeś lub napisałeś tekst, nie zwracając zbyt dużo uwagi na zawartość i opublikowałeś go na portalu z odnośnikiem do swojej strony, ale efekty są raczej marne? To n...
Czytaj więcej
KONTAKT

Gotowy na współpracę?

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na poprawę widoczności Twojej marki w internecie, chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie, czy potrzebujesz skutecznych strategii contentowych i link buildingowych – jesteśmy tu, aby pomóc.
Wypełnij formularz
  Trust Luna
  UL. FRANCISZKA BARCZA 50G/99,
  10-685 OLSZTYN

  NIP: 7393981405
  REGON: 524774322
  Copyrights 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone
  Zarejestruj sięZaloguj się
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram